ما در این مقاله میخواهیم به شما بگوییم که در هنگام خرید رنگ مو برای عید باید به چه نکاتی توجه کنید، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.رنگ کردن موها، در میان بانوان طرفدارای زیادی دارد.

اما گاهی انتخاب یک رنگ مو مناسب در میان انبوه رنگ ها موجب سردرگمی می شود. حل این مشکل مستلزم آشنایی دقیق با تن رنگ ها و شماره هایی است که برای پایه رنگ به کار رفته است.

به طور معمول، همه رنگ هایی در بازار موجود هستند براساس اصول خاصی طبقه بندی شده اند. این اصول ما را برای شناسایی رنگ مو راهنمایی میکنند.

قبل از خرید رنگ مو چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

 

خرید یک رنگ موی با کیفیت و اصل در سلامت و زیبایی موهای شما تاثیر قابل توجهی دارد، پس در هنگام خرید مو برای عید به این نکات توجه داشته باشید.

1-رنگ مو متناسب با رنگ پوست باشد:

 

-رنگ مو متناسب با رنگ پوست باشد

 

قبل از این که رنگ مو را بخرید دقت کنید که رنگ آن متناسب با پوست شما باشد و به پوست شما بیاید.زیرا بیشتر از هر چیزی موها روی چهره تاثیر می گذارند و شما با یک انتخاب نادرست میتوانید چهره خود را پیر کنید و برعکس یک انتخاب مناسب میتواند زیبایی شما را دوچندان کند.

افرادی که پوست های تیره دارند جز دسته سرد و افرادی که پوست روشن، سفید و سرخ دارند جز دسته گرم هستند.برای کسانی که جز دسته سرد هستند رنگ های مسی، شرابی، شاه بلوطی، طلایی و فندقی مناسب است و برای کسانی که جز دسته گرم هستند. بلوند خاکستری، صدفی، قهوه ای مات و یا بلوند دودی پیشنهاد می شود.برای اطلاع بیشتر مقاله رنگ موی مناسب برای پوست را بخوانید .

2- با رنگ طبیعی مو هماهنگی داشته باشد:

بهتر است که شما رنگی را انتخاب کنید که با رنگ می طبیعی شما هماهنگی داشته باشد.رنگ موی طبیعی که در گروه رنگ های گرم هستند، شامل رنگ های قهوه ای تیره با های لایت های طلایی و قرمز، بلوند و خاکستری است که ته رنگ زرد دارد.

رنگ موی طبیعی که در گروه سرد قرار میگیرد.شامل آبی، سیاه، قهوه ای، خاکستری متوسط، است. رنگ موهای خنثی شامل قهوه ای کاراملی، بلوند های ملایم و رنگ های خاکستری گل آلود هستند.

3- توجه به رنگ روی جعبه کافی نیست:

 

3- توجه به رنگ روی جعبه کافی نیست

در هنگام خرید، توجه کردن به نام رنگ روی جعبه کفایت نمیکند و بهتر است رنگ را با توجه به ویژگی ها و شماره های نوشته شده روی جعبه خریداری کنید.

4- به ترکیبات و فرمولاسیون رنگ دقت کنید:

 

برای خرید رنگ مو به ترکیبات و فرمولاسیون رنگ دقت کنید

ترکیبات و فرمولاسیون، یکی از عوامل بسیار مهم در کیفیت رنگ مو است.این روز ها رنگ های بدون آمونیاک در بازار موجود هستند که ضرر کمتری به ویژه برای خانم های باردار دارد.

5- استانداردهای بهداشتی داشته باشد:

همیشه به استانداردهای بهداشتی دقت کنید. به هیچ عنوان رنگ های کیلویی و با بسته بندی غیر اصولی را خریداری نکنید.

6- واریاسیون بخرید:

 

برای خرید رنگ مو واریاسیون بخرید

به رنگ های اصلی که غلظت بالایی دارند واریاسیون میگویند. واریاسیون ها به رنگ های زیتونی، آبی، طلایی، قرمز و خاکستری و بنفش موجود هستند که زردی و یا قرمزی مو را کاهش میدهند.باید دقت کنید که واریاسیون به مقدار کم استفاده شود.

واکنش واریاسیون به شرح زیر است:

– واریاسیون زرد: برای اینکه به مو، تن طلایی بدهد با همه رنگ ها و رنگ ساژها ترکیب می شود.

– واریاسیون نقرهای: ضد زردی است و زردی مو را از بین می برد و موها را براق میکند.

– واریاسیون آبی: ضد نارنجی است و رنگ نارنجی را خنثی میکند.

– واریاسیون خاکستری: زردی مو را از بین می برد.

– واریاسیون قرمز: برای ترکیب با رنگ هار گرم مناسب است

– واریاسیون سبز: رنگ قرمز را خنثی میکند.(هیچ وقت واریاسیون سبز با رنگ قرمز یا بالعکس ترکیب نمی شود.)

7- اکسیدان فراموش نشود:

 

برای خرید رنگ مو اکسیدان فراموش نشود

رنگ مو را باید با اکسیدان مخلوط کنید. اکسیدان ها از شماره نیم(3 درصد) شماره 1(6درصد) شماره 2(9 درصد)، شماره 3 (12 درصد) تشکیل شده اند.

برای رنگ معمولی، اکسیدان شماره یک و برای دکلره، اکسیدان شماره 2 مناسب است. هنگام رنگ کردن مو خوب است در مورد نسبت اکسیدان به رنگ مو هم بیشتر بدانید.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع مش و تکنیک های جدید مش 1402

استفاده از رنگ مو چه مزایایی دارد؟

استفاده از رنگ مو برای افزایش زیبایی روشی کم هزینه و آسان است و به همین علت است که بسیاری از خانم ها ترجیح میدهند تا برای افزایش زیبایی و شادابی خود از این تکنیک استفاده کنند.

همچنین با افزایش سن قدرت تولید رنگ دانه ها در مو دچار کاهش می شود و رنگ کردن موها میتواند این مشکل را حل کند.امروزه رنگ ها در انواع مختلفی موجود هستند و امکان انتخاب رنگ مناسب با پوست و موی افراد مختلف فراهم است و همین ویژگی موجب شده است تا استفاده از رنگ ها برای تغییر چهره و افزایش زیبایی به امری متداول در سراسر جهان تبدیل شود.

بعلاوه، برخی از انواع رنگ ها ویتامین های مختلف و کراتین دارند که موجب حفظ شادابی و زیبایی مو می شود، و از ریزش و یا صعیف شدن مو ها جلوگیری میکند.

از کجا بفهمیم که رنگ مو اصلی یا تقلبی است؟

 

خرید رنگ مو اصلی یا تقلبی

رنگ موی اصلی و با کیفیت باید:

  • شفافیت و درخشندگی ایجاد کند.
  •  قابلیت پوشانندگی کامل داشته باشد.
  • خواص پایداری آن زیاد است.
  •  سازگاری آن با پوست سر زیاد است.
  •  رنگ طبیعی ایجاد کرده و موها را نرم میکند.

رنگ موی تقلبی تمام سطح مو را پوشش نمیدهد و پس از رنگ، مو را خشک و کدر میکند.

کلام آخر:

ما در این مقاله سعی کردیم در مورد نکات مهم هنگام خرید رنگ مو اطلاعاتی را به شما گزراش دهیم، و شما دانستید که رنگ کردن موها، در میان بانوان طرفدارای زیادی دارد. اما گاهی انتخاب یک رنگ مو مناسب در میان انبوه رنگ ها موجب سردرگمی می شود.

همچنین دانستید که خرید یک رنگ موی با کیفیت و اصل در سلامت و زیبایی موهای شما تاثیر قابل توجهی دارد، پس در هنگام خرید مو برای عید به این نکات توجه داشته باشید.

شما میتوانید به سالن آرایشی فیروزه بیوتی مراجعه کنید وبهترین رنگ مو را برای موهایتان انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مشاوره و رزرو نوبت با ما در واتس اپ چت کنید :)
شروع چت
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp
ما تا چند دقیقه دیگر پاسخگوی شما هستیم