ما در این مقاله میخواهیم در مورد جدید ترین  رنگ موی مناسب پوست اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

در بدن انسان رنگدانه ای به نام ملانین وجود دارد. این رنگدانه مسئول رنگ مو، چشم و پوست است. همچنین در شرایط آب و هوایی مختلف رنگ پوست را نیز عوض میکند.

تنوع ملانین در بدن، توزیع، شکل و اندازه آن بر رنگ پوست تاثیر می گذارد.رنگ پوست، مهم ترین عاملی است که باید پیش از انتخاب رنگ مو در نظر بگیرید.

عدم هماهنگی پوست و مو چهره را غیر طبیعی و ناخوشایند نشان میدهد.در اینجا راهنمای انتخاب رنگ مو براساس رنگ پوست را ارائه می دهیم.

آشنایی با انواع رنگ موی مناسب پوست شماعزیزان:

 

1- رنگ موی مناسب پوست گرم:

 

-رنگ موی مناسب پوست گرم

رنگ موی قهوه ای و بلوند برای پوست گرم مناسب است.براساس رنگ پوست طیف مناسب رنگ را انتخاب کنید.برای مثال: در صورتی که تن پوست تان گرم است، رنگ هایی مانند بلوند طلایی و عسلی برایتان مناسب است.برای پوست هایی که تیره تر هستند، قهوه ای مانند قهوه ای شکلاتی مناسب است.

2- رنگ مو برای پوست سرد:

 

رنگ مو برای پوست سرد

رنگ های سرد مانند بلوند دودی، بلوند سفید و قهوه ای دودی برای پوست ها سرد مناسب و ایده آل است.اما میتوانید از تن های گرم مانند بلوند طلایی و قهوه ای بلوطی روشن هم استفاده کنید.

3- رنگ موی مناسب پوست روشن:

 

رنگ موی مناسب پوست روشن

در صورت داشتن پوست روشن از رنگ هایی که بیش از حد تیره هستند استفاده نکنید.هایلایت های روشن میتواند ظاهرتان را بهتر کند.
اگر که موهای شما رنگ قهوه ای دارد، میتوانید مانند بسیاری افراد هایلایت های قرمز را به آن اضافه کنید.

در این صورت چهره شما عالی می شود. بنابراین رنگ های روشن و تیره را با هم مخلوط کنید.هایلایت کردن آن ها، در حقیقت بهترین راه حل برای رنگ کردن موهای شما است.طیف های قرمز و بلوند و قهوه ای روشن یا شکلاتی برای این پوست ایده ال است.

4- بهترین رنگ مو برای پوست های معمولی:

 

بهترین رنگ مو برای پوست های معمولی

از رنگ هایی که بیش از حد تیره هستند خودداری کنید. رنگ های بلوند و قهوه ای مناسب اند. هر اندازه که گرم تر باشد بهتر است. از رنگ هایی مانند زنجبیلی استافده نکنید.شما میتوانید از طیف های خرمایی تیره و قهوه ای استفاده کنید.

رنگ های روشن را هم میتوانید به کار ببرید.از مدل مویی استفاده کنید که روشنی موهای شما را نشان بدهد.رنگ های قرمز مات، آلبالویی، قهوه ای شکلاتی، و همچنین رنگ های سرد تیره مانند بنفش یا آبی هم میتوانند گزینه خوب و مناسبی باشند.

5- رنگ موی مناسب پوست تیره:

 

 رنگ موی مناسب پوست تیره

برای افرادی با موهای تیره رنگ های سرد مانند بلوند دودی انتخاب خوبی نیستند.از رنگ های گرمی مانند عسلی یا قرمز تیره استفاده کنید.
اگر که پوست شما تیره است، از رنگ های تیره با تن گرم استفاده کنید.

اگر که میخواهید قسمت اعظم موهای خود را رنگ کنید، بالیاژ میتواند انتخاب خوب و مناسبی باشد.اگر موهایتان تیره است و به دنبال تغییر ان هستید، باید حتما از طیفی استفاده کنید که به موی طبیعی تان نزدیک باشد. برای تن های تیره، آلبالویی و قهوه ای مناسب اند.

6- رنگ مو برای پوست بسیار روشن:

 

 رنگ مو برای پوست بسیار روشن

رنگ هایی که در انتهای رنگ های سرد طیف قرار دارند. مانند بلوند سفید، بلوند کالیفرنیا، بلوند چرک و قهوه ای دودی.
رنگ های گرم قهوه ای روشن هم مناسب هستند. با این حال بهتر است که از تن های سرد استفاده کنید.

 7- رنگ مو برای پوست زیتونی:

 

 رنگ مو برای پوست زیتونی

طیف های گرم بلوند تیره، قهوه ای تیره و قهوه ای روشن برای پوست هایی که زیتونی هستند بسیار عالی و مناسب است.
طیف های گرم مکمل این پوست هستند. رنگ های دودی هم برای پوست زیتونی مناسب اند به این دلیل که یک رنگ پوست خنثی است.

8- رنگ مو برای پوست کاراملی:

 

رنگ مو برای پوست کاراملی

بر روی پوست کاراملی طیف های بلوند تیره و قهوه ای تیره عالی است. هایلایت های گرم با موی تیره به خوبی ادغام می شود و زیبا به نظر می رسند.

9- رنگ مو برای پوست های گندمی:

 

رنگ مو برای پوست های گندمی

روی پوست گندمی، رنگ های قهوه ای تیره گرم و قهوه ای روشن سر ایده آل و مناسب است. از انجایی که پوست های گندمی در طبقه بندی پوست های متوسط تا تیره قرار میگیرند.شما بسته به تیره و روشن بودن پوست تان میتوانید از همان قانون استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع مش و تکنیک های جدید مش1402

نکاتی برای انتخاب رنگ موی مناسب پوست تان

  • رنگ چشم در مشخص نمودن رنگ مو نقش بسیار مهمی دارد:

رنگ چشم در مشخص نمودن رنگ مو نقش بسیار مهمی دارد

افرادی با رنگ چشم فندقی، قهوه ای و سبز میتوانند از رنگ های گرم استفاده کنند. بلوند طلایی، قهوه ای طلایی میتوانند انتخاب خوبی باشند.
افرادی که چشم های خاکستری یا آبی دارند میتوانند از رنگ موی سرد استفاده کنند. رنگ های پلاتینی، بلوند دودی، قهوه ای دودی و بوند برای این افراد بسیار ایده آل و مناسب است.

  • تصمیم بگیرید کدام رنگ برای پوست شما خوب و مناسب است:

 

تصمیم بگیرید کدام رنگ برای پوست شما خوب و مناسب است

– اگر رنگ های نارنجی، طلایی، زرد و سبز به شما می اید، میتوانید از رنگ های بلوند طلایی، قهوه ای طلایی و اوبره استفاده کنید.
– اگر رنگ های ماهگونی، فوشیا، آبی سلطنتی به شما می آید، میتوانید از رنگ های بلوند دودی، قهوه ای دودی، بورگاندی و مشکی استفاده کنید.
– اگر که رنگ های بنفش، خاکستری، قرمز به شما می آید، بلوند شنی، بلوند بژ، قهوه ای آلبالویی و شکلاتی به شما می آید.

کلام اخر:
ما در این مقاله سعی کردیم در مورد جدید ترین و مناسب ترین رنگ مو برای پوست های روشن و تیره اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم و شما دانستید که در بدن انسان رنگدانه ای به نام ملانین وجود دارد.

این رنگدانه مسئول رنگ مو، چشم و پوست است.همچنین دانستید که رنگ پوست، مهم ترین عاملی است که باید پیش از انتخاب رنگ مو در نظر بگیرید.شما میتوانید به سالن آرایشی فیروزه بیوتی مراجعه کنید و از تمامی خدمات آن جهت زیبایی خود استفاده کنید.

جدید ترین و مناسب ترین رنگ مو برای پوست های روشن و تیره:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]