کوتاهی سیبل

کوتاهی مو ها یکی از روش های متداول برای افزایش زیبایی می باشد. بسیاری از افراد علاقه مند به کوتاهی مو می باشند. چرا که مراقبت از موهای بلند چندان ساده نمی باشد. علی الخصوص با وجود شامپوهای گران قیمت برای حفظ سلامت موهای بلند و قابلیت شانه زدن آن ها، موجب علاقه مندی افراد به کوتاه کردن آن ها می شود. کوتاهی مو در انواع مدل ها صورت می گیرد. بسیاری از مدل ها از پیش تعیین شده طبق یک الگوی خاص می باشند. برخی از مدل ها نیز توسط سلیقه افراد صورت می گیرند. در این مقاله آرایشی در سایت فیروزه به توضیحاتی درباره مدل کوتاهی سیبل می پردازیم.

کوتاهی سیبل

کوتا‌هی سیبل چیست؟

نام این کوتاهی مو برگرفته از خواننده ای ترکیه ای به نام سیبل جان می باشد. این خواننده در دهه نود میلادی از شهرت بسیاری در کشور های خاورمیانه برخوردار شد. به دلیل کوتاهی موی این فرد در آن سال ها و الگو پذیری افراد از این مدل به تبع شبیه شدن به او، این مدل با نام کوتاهی سیبل شناخته شد. در واقع پایه و اساس این مدل مو همان کوتاهی کرنلی می باشد. در این کوتاهی موها در دور تا دور سر کوتاه می شوند. همچنین این کوتاهی برای صورت های کشیده و لاغر زیبایی دو چندانی به ارمغان می آورد.

کوتاهی سیبل مناسب کدام فرم صورت می باشد؟

این مدل کوتاهی اگر چه مناسب افرادی با چهره و صورتی کشیده است. اما روش بسیار مناسب برای صورت های گرد نیز می باشد. چرا که با اعمال این تکنیک کوتاهی صورت های گرد و درشت ریز نقش تر و کشیده تر نشان می دهند. صورت های گرد و درشت باید توسط مدل های کوتاهی که موجب پوشانندگی این امر شود زیباتر شوند. البته این موضوع کاملا سلیقه ای و فردی می باشد. الگوی و اجبار خاصی برای هیچ فردی وجود ندارد. افراد می توانند مدل کوتاهی مورد علاقه خود را بدون توجه به فرم صورت خود نیز انتخاب کنند. اطلاعات ارائه شده در این مقاله تنها یک راهنمایی برای افراد می باشد.

همچنین آرایشگر ماهر نیز باید این مسائل را به افراد توضیح دهد و در نهایت با اعمال سلیقه و خواست مشتری کوتاهی را انجام دهد. یک آرایشگر ماهر، باید فرم صورت ها و آناتومی آن ها را بشناسد. در این صورت قادر به ارائه مشاوره ای درست می باشد. بسیاری از افراد در هنگام مراجعه به سالن های زیبایی مدل کوتاهی مد نظر ندارند. بلکه این امر را به آرایشگر خود می سپارند. در این مواقع شناخت آرایشگر از فرم چهره و مدل کوتاهی مناسب برای آن فرد بسیار حائز اهمیت است. برای مثال همان طور که گفته‌شد کوتاهی سیبل موجب کشیدگی صورت می شود. بنا براین اعمال این روش برای صورت های گرد و توپر به زیبایی افراد می افزاید.

کوتاهی سیبل

کوتاهی سیبل مناسب کدام جنس مو می باشد؟

کوتاهی سیبل از کوتاهی هایی است که تنها مناسب افرادی با موهای لخت می باشد. چرا که موها در این کوتاهی بسیار کوتاه می شوند. به همین دلیل برای مشاهده زیبایی آن ها لختی موها موثر است. در این صورت کوتاهی و بلندی ایجاد شده در دور تا دور سر قابل رویت و تشخیص است. اگر دارای موهای وز و فر هستنید توصیه می شود از این کوتاهی صرف نظر کنید. چرا که به هیچ عنوان با وز بودن موها، کوتاهی و بلندی عمدی ایجاد شده در آن ها قابل تشخیص نخواهد بود. همچنین در این صورت باید به طور مداوم از سشوار و اتو مو استفاده کنید. این امر موجب آسیب به موها می شود. بنا براین برای موهای وز و فر مدل هایی مانند کوتاهی مصری را انتخاب کنید.

رنگ موی مناسب برای کوتاهی سیبل

کوتاهی سیبل در تمامی رنگ های مو، زیبایی خود را نشان می دهد. اما نکته قابل توجه در تمامی کوتاهی ها، رنگ موی روشن است. زمانی که موهای خود را کوتاه می کنید، کوتاهی و بلندی های عمدی در آن، تنها با رنگ موی روشن قابل مشاهده است. علی الخصوص در مدل هایی مانند کوتاهی سیبل رنگ موی فانتزی بسیار زیبا به نظر می رسد. این امر موجب جوان تر شدن و زیبایی دو چندان چهره و موها می شود. رنگ موهای تیره غالبا برای موهای بلند بسیار زیبا تر هستند.

هزینه کوتاهی سیبل

هزینه های مربوط به کوتاهی مو بستگی به دو عامل دارد. در ابتدا موقعیت مکانی سالن زیبایی در تعیین هزینه های آن بسیار موثر است. معمولا هر چه منطقه سالن زیبایی بالاتر باشد هزینه ها افزایش می یابد. عامل دوم ارایشگر و میزان تجربه و مهارت اوست. آرایشگر های ماهر با توجه به دوره های متعدد اموزشی سعی بر به روز کردن مهارت های خود دارند. در سالن زیبایی فیروزه واقع در محدوده فاطمی، افرادی مجرب و ماهر خدمات کوتاهی مو را ارئه می دهند. همچنین قیمت های این سالن زیبایی در مقایسه با دیگر سالن ها بسیار مقرون به صرفه می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مشاوره و رزرو نوبت با ما در واتس اپ چت کنید :)
شروع چت
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp
ما تا چند دقیقه دیگر پاسخگوی شما هستیم