اکستنشن مژه یکی از روش های محبوب در بین بانوان برای زیباتر کردن چشم ها می باشد. با وجود تاثیر فوق العاده ای که کاشت مژه در گیرایی چشم ها دارد اما نمی توان منکر آسیب هایی که ممکن است در دراز مدت ایجاد کند شویم. آیا از معایب کاشت مژه اطلاع دارید؟

اگر قصد دارید اکستنشن مژه را امتحان کنید پس حتما لازم است در کنار آگاهی از عوارض آن نکات مراقبتی را نیز بدانید. ما در این مقاله به عوارض اکستنشن مژه می پردازیم و سعی می کنیم به صورت خلاصه مشکلاتی که ممکن است به دلیل انجام کاشت مژه دائم یا موقت ایجاد شوند را بگوییم در کنار آن نکات مراقبتی که باعث جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی می شود را نیز بررسی می کنیم.

عوارض کاشت مژه

کاشت مژه در سالن های زیبایی به دو روش دائمی و موقت انجام می شود. اکستنشن مژه باعث زیباتر شدن چشم ها می شود و فرد لازم ندارد وقت زیادی را پای آرایش و ریمل زدن مژه ها هدر دهد. در اکستنشن مژه موقت تارهای مژه که اغلب از مواد طبیعی یا الیاف مصنوعی ساخته شده اند را به صورت تک به تک به روی مژه های طبیعی می چسبانیم. در روش اکستنشن دائم با استفاده از موهای طبیعی خود فرد مراحل کاشت مژه انجام می شود؛ چیزی شبیه به کاشت مو.

هر کدام از دو روش دارای مزایا و معایب مختلفی است که ما در اینجا به معایب کاشت مژه موقت و عوارض اکستنشن مژه می پردازیم. مهم ترین نمونه های عوارض کاشت مژه شامل موارد زیر می شود:

رزرو نوبت در سالن زیبایی و آرایشی فیروزه

حساسیت ناشی از چسب

چسب های مخصوصی که برای اکستنشن مژه استفاده می شوند یکی از اصلی ترین علل ایجاد عوارض در اکستنشن مژه می باشند. این نوع چسب ها از مواد شیمیایی ساخته شده اند که می توانند حساسیت های پوستی ایجاد کنند. معمولا چسب های کاشت مژه شامل موادی مانند لاتکس، آدامس سلولزی، سیانو اکریلات، بنزوئیک اسید، فرمالدئید می شود. در صورتی که شما به چسب های کاشت موقت مژه حساس باشید ممکن است علائم زیر ایجاد شود:

·         پر خون شدن چشم

·         سوزش

·         خارش

·         درد

·         کهیر

·         قرمزی و التهاب چشم

·         التهاب پلک ها

·         تورم در اطراف چشم

آلرژی به مژه های مصنوعی

آلرژی به مژه های مصنوعیدر برخی از افراد عوارض اکستنشن مژه شامل آلرژی می شود. این افراد ممکن است به مواد مصنوعی که در ساخت مژه استفاده می شود مانند نایلون و الیاف ابریشم حساسیت داشته باشند. در صورتی که شما جزو افرادی باشید که نسبت به اکستنشن حساسیت دارد بعد از چسباندن مژه ها چشم های شما دچار تحریک می شود.

ریزش مژه

یکی از دیگر عوارض شایع اکستنشن مژه، ریزش یا نازک شدن مژه های طبیعی فرد است. افرادی که عادت دارند چشم های خود را بمالند یا مژه های کاشته شده خود را هی دست بزنند به احتمال زیاد دچار این عارضه می شوند. یکی از نکات مراقبتی بعد از اکستنشن مژه این است که زیاد به اکستنشن های خود دست نزنیم و نکات مراقبتی از مژه ها را رعایت کنید. رعایت موارد مراقبتی تا حد زیادی از ریزش مژه جلوگیری می کند.

عفونت

عفونت مژهعفونت جزو عوارض شایع استفاده از اکستنشن مژه در افراد است. کثیف شدن مژه ها و عدم رعایت نکات بهداشتی افراد را مستعد گرفتن عفونت می کند. آلودگی ممکن است در حین کاشت مژه و یا پس از آن اتفاق بیافتد. در چنین شرایطی اطراف مژه های مصنوعی مانند مژه های طبیعی روغنی می شود یا آنکه گرد و غبار و سلول های مرده در لابه لای مژه ها گیر می کند و باعث التهاب و تورم پلک و چشم ها می شود.

گل مژه

گل مژه دومین عارضه شایع در استفاده از اکستنشن های مژه است. در صورتی که فرد دچار عفونت شدید شود زائده ای شبیه به جوش پشت پلک های چشم ظاهر می شود که به آن گل مژه گفته می شود. برای جلوگیری از ایجاد گل مژه لازم است تا فرد صورت، مژه ها و پلک های خود را به خوبی بشوید. استفاده از صابون های ملایم برای پاک کردن کامل آلودگی ها می تواند راه حل مناسبی باشد.

افتادگی پلک

افتادگی پلک از عوارض اکستنشن مژه می باشد که ممکن است گریبان گیر برخی از افراد شود. این مورد بیشتر در افرادی اتفاق می افتد که از مژه های مگنتی و یا مغناطیسی استفاده می کنند. استفاده از این روش در دراز مدت باعث پایین آمدن پلک ها می شود. افتادگی پلک بیماری است که برای درمان نیاز به عمل جراحی و صرف هزینه زیاد دارد.

 خدمات عروس:نمونه تصاویر میکاپ های عروس در سالن زیبایی و آرایشی فیروزه

التهاب چشم

حساسیت به مواد داخل چسب و همچنین موادی که در ساخت تارهای مژه مصنوعی استفاده می شود باعث التهاب چشم می شوند. التهاب چشم از عوارض اکستنشن می باشد که به علت مالیدن چشم ها و تماس چشم با الیاف مژه ممکن است ایجاد شود. التهاب چشم جزو موارد نادر در استفاده از اکستنشن می باشد. در برخی موارد نادر ممکن است مواد الیاف مژه وارد غشای چشم شود و فرد برای درمان نیاز به جراحی پیدا کند. همچنین چسب های کاشت مژه از موادی مانند فرمالدئید ساخته می شوند که سهم قابل توجهی در ایجاد التهابات چشمی و مشکلات جدی چشم دارند.

خشکی چشم

در برخی موارد علت خشکی چشم می تواند استفاده از اکستنشن مژه باشد. بعد از کاشت مژه بسیار تاکید می شود که تا 24 ساعت از تماس مژه ها با آب و محصولات روغنی و کرم ها پرهیز شود اما برخی افراد این توصیه ها را نادیده می گیرند. در چنین وضعیتی کثیفی و باکتری به مژه ها می چسبد و باعث مسدود شدن غدد چربی در پایه مژه ها می شود. نتیجه این اتفاق کاهش رطوبت چشم و خشکی آن است.

راه های پیشگیری از عوارض اکستنشن مژه

راه های پیشگیری از عوارض اکستنشن مژهبا رعایت نکات مراقبتی در حین و پس از کاشت مژه می توان تا حد زیادی از عوارض اکستنشن مژه جلوگیری کرد. برخی از توصیه های مهم مراقبتی شامل موارد زیر می شود:

·         مراجعه به سالن های زیبایی معتبر و انجام اکستنشن توسط فرد متخصص و باتجربه

·         بستن چشم ها در طول کاشت مژه

·         انتخاب مژه مناسب

·         انتخاب مناسب چسب های مژه

·         انجام کاشت مژه در یک محیط سالم و تجهیزات استریل شده

اگر به دنبال یک سالن مجهز که تمامی نکات مراقبتی پیرامون کاشت مژه را رعایت می کند و از افراد حرفه ای برای این کار استفاده می کند هستید ما به شما سالن زیبایی فیروزه بیوتی را پیشنهاد می دهیم. تیم فیروزه بیوتی با بهترین تجهیزات و مرغوب ترین مواد اکستنشن مژه در کمترین زمان و با مناسب ترین قیمت اکستنشن مژه را در مدل ها و سبک های مختلف انجام می دهد. برای اطلاع از مدل ها و قیمت کاشت مژه وارد سایت فیروزه بیوتی شوید.

 سالن زیبایی فیروزه بیوتی خدمات زیبایی متنوعی را برای مشتریان خود ارائه می‌دهد:

اصلاح ابرو: این سالن آرایشی و زیبایی، خدمات اصلاح ابرو را به مشتریان خود ارائه می‌دهد که برای ایجاد فرم و شکل مناسب برای ابروهای مشتریان استفاده می‌شود.

فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو: این خدمت برای افرادی است که به دنبال پر کردن کمبودهای موجود در ابروهای خود هستند و با استفاده از تکنیک‌های میکروبلیدینگ و فیبروز، به ایجاد جلوه‌ای طبیعی و جذاب برای ابروها کمک می‌کند.

هایلایت مو: این سالن آرایشی و زیبایی خدمات رنگ مو و هایلایت مو را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

خط چشم و بن مژه: خدمات خط چشم و بن مژه، ایجاد جلوه‌ای جذاب و طبیعی برای چشمان مشتری را به همراه دارد.

لیفت مژه: این خدمت در واقع برای بلند کردن و تقویت مژه‌ها و ایجاد جلوه‌ای طبیعی و جذاب برای چشمان مشتری انجام می‌شود..

ویدئوها: سالن زیبایی فیروزه بیوتی در وب‌سایت خود ویدئوهایی را در رابطه با خدمات و محصولات خود به نمایش می‌گذارد.

ویدئو های آموزشی: این سالن آموزش‌هایی در زمینه آرایش و مراقبت از پوست و مو را به صورت ویدئویی به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

شما میتوانید به سالن آرایشی فیروزه بیوتی مراجعه کنید و از تمامی خدمات آن جهت زیبایی خود استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مشاوره و رزرو نوبت با ما در واتس اپ چت کنید :)
شروع چت
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp
ما تا چند دقیقه دیگر پاسخگوی شما هستیم