گریم کودک

تغییر شکل به وسیله مواد آرایشی گریم نام دارد. گریم ها در دسته های متفاوتی قرار می گیرند. گریم صورت در جهت زیباتر شدن به کار می رود. با تقویت نقاط قوت صورت و تضعیف نقاط ضعف آن، گریم در جهت زیبایی است. اما گریم کودک کاملا متفاوت از این گونه گریم ها می باشد. گریم صورت کودک با به کار گیری از انواع رنگ ها در اشکال مختلف، برای جشن هایی در مهدکودک و نمایش ها استفاده می شود. گریم کودک به ظاهر کاری ساده نشان می دهد. اما در عمل، اجرا کردن نقش مورد نظر در صورت کودک نیازمند فردی با تجربه می باشد. شناخت اعضای صورت و اجرای نقوش بر ناحیه مناسب، مستلزم کسب مهارت در این زمینه است. غالبا انجام گریم صورت توسط افرادی در سالن های زیبایی صورت می گیرد. مرکز تخصصی و زیبایی فیروزه نیز، ارائه دهنده این گونه خدمات می باشد.

گریم کودک

چهره پردازی کودک

گریم بر صورت کودکان در القای هیجانات و شادی به آن ها بسیار موثر است. با گریم شخصیت های کارتونی و مورد نظر کودک، تصور دست یابی به بسیاری از ناممکن ها ممکن می شود. این ترفند یکی از راه های اثر بخشی در توانمندی کودکان است. به همین دلیل چهره پردازی کودک یکی از شاخه های مهم گریم می باشد. علاوه بر انجام آن و توانایی اجرایی نقوش، ارتباط با کودکان بسیار حائز اهمیت می باشد. پس انجام این عمل نیازمند توانایی کنترل رفتار کودک می باشد. همچنین شناخت رنگ ها و مبانی رنگ شناسی بر اساس تاثیر آن ها بر روحیات کودکان نیز قابل بررسی است.

ابزار مورد نیاز برای گریم کودکان

با توجه به حساسیت پوستی کودکان، استفاده از کرم های رنگی ضد حساسیت در اولویت است. این گونه کرم ها غالبا برای گریم کودک تولید می شوند. بنا براین کرم های گریم کودک مجزا از کرم های آرایشی هستند.

آب رنگ

پالت های آب رنگ در رنگ های متنوعی موجود هستند. این رنگ ها قابلیت حل شدگی بالایی دارند. محلول بودن آن ها در آب موجب تسریع عملکرد گریمور می شود.

گریم کودک

قلم مو

قلم مو ها در سایز ها و اشکال مختلفی برای مصارف متفاوت هستند. استفاده از هر قلم مو برای نقطه خاصی از بدن و صورت می باشد. غالبا قلم مو های آرایشی و گریم کودک تفاوت چندانی ندارند. قلم موهای سرگرد و چهار گوش متداول ترین ها در گریم کودک هستند. هر چه نقش اجرایی گسترده تر باشد نیازمند قلمی پهن تر است.

موارد مهم در گریم کودک

گریم کودکان به دلیل حساسیت بدنی آن ها، باید طبق اصول بهداشتی انجام شود. استفاده از کرم های حساسیت زا و قلم موهای ضدعفونی نشده ممنوع می باشد.

حفظ آرامش و کنترل رفتار کودک برای گریمور الزامی است. کودکان به دلیل حالات روحی متفاوت معمولا در هنگام گریم شدن واکنش های غیر قابل پیش بینی انجام می دهند. گریمور با تسلط بر رفتار کودک و ترغیب وی، قادر به انجام سریع تر خواهد بود.

در هنگام گریم کودک، توصیه های لازم باید ارائه شود. این زمان کودک بالاترین میزان حرف شنوی را خواهد داشت. بنا بر این گریمور باید از او بخواهد که مواد رنگی را وارد دهان و چشم خود نکند. اگر چه رنگ های گریم کودک با حساسیت بالایی تولید می شوند، اما به هر حال رنگ ها قابلیت آسیب در صورت برخورد با چشم را دارند.

گریمور پیش از انجام کار باید دست های خود و کودم را ضد عفونی کند. همچنین در هنگام اجرای گریم مواظب عدم برخورد قلم مو و رنگ به چشم کودک باشد.

گریم کودک

اهمیت انتخاب نقوش برای گریم کودکان

اگرچه انتخاب نقش های کارتونی توسط خود کودک صورت می پذیرد. اما گریمور نیز در انتخاب نقوش می تواند تاثیر گذار باشد. کودکان به دلیل روحیات کودکانه نیازمند مشاهده زیبایی ها هستند. به همین علت بهتر است از اجرای نقوشی که صورت کودک را جذاب نمی کند خودداری شود. چنانچه کودک اصرار به انجام نقش خاصی داشته باشد، بهتر است به سلیقه او احترام گذاشته شود. اما در غیر این صورت با انتخاب نقاشی ها و شخصیت های زیبای کارتونی، روحیه کودک را افزایش دهید.

گریم کودک

در برخی مقاله های آرایشی توصیه شده به جنسیت کودک برای اجرای نقوش اهمیت داده شود. اما امروزه در بسیاری از کشورهای مدرن در سنین پایین کودکان را با مسائل این چنینی درگیر نمی کنند. فارغ از جنسیت ها و الگوهای نادرست پیشین اجازه دهید کودکان در دنیای خود دست به انتخاب بزنند. تلفیق نقوش دخترانه و پسرانه در ارتباط آن ها با یکدیگر بسیار تاثیر گذار است. این عامل موجب می شود کودک وارد مسائل بزرگسالی نشود. بدون در نظر گرفتن جنسیت دوستان خود، قادر به بر قراری ارتباط خواهد شد. بنا براین برای تغییر الگوهای آموزشی نادرست و آسیب زننده، از یادآروی مداوم جنسیت کودک به او بپرهیزید.

همان طور که در توضیحات ارائه شده مطالعه کردید، در سالن زیبایی فیروزه، تسلط بر مهارت چهره پردازی امری بدیهی است. افراد مجرب و گریمور های زبده در این مرکز تخصصی مشغول به فعالیت هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مشاوره و رزرو نوبت با ما در واتس اپ چت کنید :)
شروع چت
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp
ما تا چند دقیقه دیگر پاسخگوی شما هستیم