کوتاهی عایشه

کوتاهی موهای سر، از مهم ترین خدمات آرایشی در سالن های زیبایی می باشد. صد ها مدل کلاسیک و غیر کلاسیک در این سالن ها برای موهای افراد وجود دارد. تنوع این مدل ها، قابلیت گزینه های انتخابی افراد را افزایش می دهد. بنا براین برای تمامی سلیقه ها و فرم های صورت دست کم ده ها مدل متفاوت یافت می شود. مدل کوتاهی عایشه یکی از کوتاهی های کلاسیک و مد روز می باشد. این مدل کوتاهی از گذشته تا کنون محبوبیت خود را از دست نداده است. این مدل موها در دهه 80 و 90 میلادی بسیار مورد استقبال قرار می گرفت. امروزه نیز با وجود پدید آمدن مدل های متنوع و بسیار شیک، کوتاهی عایشه هم چنان مورد پسند بسیاری از افراد می باشد. در این مقاله زیبایی با جزئیاتی از این کوتاهی مو آشنا خواهید شد با ما در سایت سالن زیبایی فیروزه همراه باشید.

کوتاهی عایشه

کوتاهی عایشه مناسب چه فرم صورتی می باشد؟

کوتاهی عایشه برای صورت های پر و گرد بسیار مناسب است. چرا که به دلیل خرد شدن موها و ایجاد عدم هماهنگی در آن، گردی و پر بودن صورت پوشش داده می شود. این عامل در واقع یک خطای دید ایجاد می کند. غالبا تمامی تکینیک ها و ترفند های آرایشی و زیبایی با ایجاد خطای دید، جلوه زیبایی را به وجود می آورد. با تقویت نقاط قوت صورت و تضعیف نقاط ضعف آن، زیبایی چهره فرد دو چندان می شود. بنا براین انتخاب این نوع از کوتاهی، برای صورت های گرد و پر منطقی تر می باشد. البته نوع کوتاهی عایشه اندازه ثابتی ندارد.

یعنی ممکن است فرد کوتاهی عایشه را با موهای پنج سانتی متری انتخاب کند. در مقابل برخی کوتاهی های عایشه اندازه هایی نظیر موهایی تا گردن و یا بلند تر را در بر می گیرند. موهای بسیار کوتاه عایشه نیز، برای افرادی با صورت های لاغر و کشیده بسیار مناسب می باشد. این دقیقا نقطه مقابل مورد پیشین می باشد. چرا که موهای کوتاه، به تنهایی و بدون هیچ گونه الگویی قادر به افزایش حجم صورت می باشد. این به معنای ایجاد خطای دید است. به همین علت، بهتر است افرادی که کوتاهی عایشه را در اندازه های بلند تر می خواهند، صورت های پری داشته باشند.

کوتاهی عایشه برای افرادی با صورت لاغر

در مقابل کوتاهی عایشه در اندازه های کوچک تر برای افرادی با صورت های لاغر و کشیده مناسب می باشد. البته این مورد به هیچ عنوان و در هیچ زمینه آرایشی اجباری را تحمیل نخواهد کرد. چرا که امروزه، هیچ اجباری برای انتخاب نوع آراستگی و آرایش افراد وجود ندارد.

بانوان قادر به انتخاب مدل های آرایشی و کوتاهی مورد علاقه خود می باشند. چنانچه فردی با صورتی گرد و پر کوتاهی عایشه در اندازه های کوچک را انتخاب کند، آرایشگر مربوطه تنها به او یاد آور خطای دید ایجادی خواهد شد. اگر سلیقه فرد برای کوتاهی مورد نظر تغییر نکند، آرایشگر موظف به انجام آن چه او طلب می کند خواهد بود. بنا براین سلیقه فردی و انتخاب وی، بر هر پیش زمینه و خطای دید ارجحیت خواهد داشت.

کوتاهی عایشه

نحوه کوتاهی عا‌یشه

کوتاهی عایشه نیز مانند هر کوتاهی دیگر نیاز به تقسیم بندی موها دارد. پس از تقسیم کردن موهای جلوی سر و پشت سر، موهای هر طرف به چند قسمت دیگر بخش خواهد شد. این بخش بندی ها به دلیل تنوع کوتاهی های عایشه چندان ثابت نیستند. همچنین سلیقه افراد نیز می تواند در این تقسیم بندی ها تغییر ایجاد کند. سپس با توجه به اندازه انتخابی این مدل کوتاهی، موها از پشت سر کوتاه خواهند شد. مهم ترین عامل شناخت این مدل کوتاهی، خرد شدن موها در تمامی نواحی می باشد.

این خرد شدن موها موجب کم حج شدن آن ها خواهد شد. به همین دلیل برای موهای پر پشت و ضخیم این کوتاهی یک انتخاب بسیار مناسب می باشد. استفاده از قیچی های پیتاژ و یا هر گونه تیغ و کوتاه کننده، می تواند کوتاهی عا‌یشه را تکمیل کند. چرا که در ابتدا تنها با قیچی کوتاهی اولیه صورت می گیرد. اما پس از آن با اعمال تیغ و قیچی پیتاژ، کوتاهی اصلاح خواهد شد.

کوتاهی عایشه

ارتباط رنگ مو و کوتاهی عایشه

یکی از مناسب ترین کاندیدا های رنگ مو، این مدل کوتاهی می باشد. این کوتاهی علاوه بر کاهش مصرف رنگ، گزینه مناسبی برای جلوه رنگ می باشد. بدین صورت که می توان مو ها را از پایه به رنگ بلوند تبدیل کرد. سپس با استفاده از رنگ های فانتزی، پایین موها را متفاوت و رنگین کمانی کرد. این گونه خلاقیت ها و رنگ موها برای همه کوتاهی ها چندان جذاب نیستند. اما در این نو کوتاهی های عایشه، بهترین انتخاب رنگ های فانتزی هستند. چرا که این رنگ ها پس از گذشت دو هفته از بین خواهند رفت. به همین دلیل امکان ایجاد تنوع در کوتاهی را به فرد خواهد داد. سالن زیبایی فیروزه واقع در محدوده فاطمی با ارائه خدمات کوتاهی عایشه توسط مجرب ترین افراد همه روزه پذیرای شما عزیزان خواهد بود.

کوتاهی عایشه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
مشاوره و رزرو نوبت با ما در واتس اپ چت کنید :)
شروع چت
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp
ما تا چند دقیقه دیگر پاسخگوی شما هستیم